A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára ismertette: a pályázat az alapellátáshoz tartozó háziorvosi szolgálat, a fogorvosi szolgálat, az ügyeleti ellátás, a védőnői szolgálatnak helyet adó épületek, épületrészek fejlesztésére, új épületre, a működő iskolaorvosi rendelők infrastruktúra-fejlesztésére, valamint eszközbeszerzésre is lehetőséget nyújtott egyenként 10-200 millió forint támogatási összegben.
    
Rákossy Balázs elmondta: a felhívásra 101 pályázat érkezett mintegy 9 milliárd forint értékben, amely meghaladta a rendelkezésre álló keret csaknem kétszeresét. Emiatt és a megalapozott szükségletekre tekintettel a tárca az eredeti támogatási keretösszeget 1,3 milliárd forinttal emelte meg. A 6,1 milliárd forintos keretből mintegy 60 Pest megyei egészségügyi alapellátást nyújtó intézmény fejlesztése valósulhat meg a következő években - tette hozzá.
    
Az államtitkár emlékeztetett: Pest megye most a fővárossal együtt a Közép-Magyarország régióhoz tartozik, amely az uniós besorolás szerint fejlett régiónak számít - Budapest átlagnál magasabb fejlettségi mutatói miatt -, és ezért az ország más részeihez képest jóval kevesebb uniós támogatáshoz juthat. Ennek ellensúlyozására a kormány a Pest megyei önkormányzatok és vállalkozások fejlesztéseire 2016 és 2021 között 80 milliárd forintos célzott, hazai költségvetési forrás biztosításáról döntött. 
    
A döntés rögzíti a támogatás fő stratégiai fejlesztési irányait, köztük az önkormányzati közfeladat-ellátás infrastrukturális feltételeinek javítását, amelynek keretében tavaly június végén tette közzé a nemzetgazdasági tárca a pályázati kiírást a Pest megyei települési önkormányzatoknak 4,8 milliárd forint keretösszeggel.